účet za sandy

Superbouře Sandy zabila zatím 113 lidí. Další těla leží pod troskami

Hurikán Sandy
Zdroj: isifa.com

Superbouře Sandy zabila ve Spojených státech nejméně 113 lidí. S odvoláním na záchranáře to oznámil v neděli deník Los Angeles Times.

Nejvíc obětí hlásí úřady z New Yorku. Tam řádění Sandy podle poslední bilance nepřežilo 48 lidí. Záchranáři se obávají, že ale tragický účet není ani zdaleka konečný, protože v nejlidnatějším americkém městě jsou ještě stále hromady nerozebraných trosek, pod nimiž mohou být těla obětí superbouře. Ta by podle listu mohla být také v několika newyorských silničních tunelech, které jsou ještě stále pod vodou.
 

V New Jersey při bouři podle nejnovějších údajů zahynulo 24 lidí. Bilance však není podle úřadů ze stejných důvodů jako v New Yorku úplná. Úřad pensylvánského guvernéra hlásí 14 obětí. Většina z nich zahynula při pádech stromů a na otravu kysličníkem uhelnatým, dva lidé zemřeli při požárech.
 

V Conecticutu hasiči oznámili, že tři ze čtyř obětí v jejich státě zahynuly, když na nákladní auto, ve kterém cestovaly, spadl strom. Záchranáři v Marylandu uvedli, že superbouře tam zabila jedenáct lidí.
 

Ztráty na lidských životech, které souvisejí s řáděním Sandy, hlásí úřady z devíti amerických států. Jako příčinu smrti uvádějí mimo jiné také podchlazení. Teploty na severovýchodě Spojených států totiž o víkendu začaly klesat k bodu mrazu.
 

Apokalypsa v obrazech

1
/
18
Zdroj: Isifa / Getty Image
Apokalypsa obrazem - 14

 

Právě chlad je teď nejakutnějším problémem lidí v oblastech postižených superbouří Sandy, především těch, kteří přišli o domov. Podle guvernéra New Yorku Andrewa Cuoma jen v jeho státě bude nouzové příbytky potřebovat kolem 40 000 lidí.
 

Chladem trpí i lidé, kteří jsou ještě stále bez dodávek elektřiny. Podle televize CNN jich je ve státech, přes něž přešla Sandy, ještě zhruba 2,2 milionu, z toho 870 000 v oblasti New Yorku. Starosta nejlidnatějšího amerického města Michael Bloomberg vyzval všechny postižené, aby se nezdráhali a přišli do nouzových útulků.
 

Příští týden by navíc měla na východní pobřeží dorazit bouřka se silným větrem a deštěm. Podle amerických meteorologů by mohla udeřit v den prezidentských voleb, tedy v úterý 6. listopadu.

 

Počty obětí superbouře Sandy v jednotlivých amerických státech:

New York – 48

New Jersey – 24

Pensylvánie – 14

Maryland – 11

Západní Virginie – 7

Connecticut – 4

Severní Karolína – 2

Virginie – 2

New Hampshire - 1

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mediafax / gar