Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tady nevycházejte. ŽEBŘÍČEK nejnebezpečnějších měst světa

Města plná mrtvých a pláče. Zahraniční média přinesla žebříček měst, v nichž se nejvíce vraždí.

V mexickém hraničním městě Ciudad Juárez dochází v poměru k počtu obyvatel k největšímu počtu vražd na světě. Stalo se tak nejnebezpečnějším městem světa a "porazilo" i takové metropole zločinu jako je venezuelský Caracas nebo americký New Orleans.


Podle mexické nevládní organizace Občanská rada pro veřejnou bezpečnost (CCSP) připadá ve městě Ciudad Juárez na 100 tisíc obyvatel 130 vražd. Jen od začátku letošního roku do 21. srpna tam bylo zavražděno 1362 lidí.


Většinu obětí má na svědomí boj mezi drogovými kartely a organizovaný zločin spojený s výrobou drog a obchodem s nimi.


Žebříček pěti nejnebezpečnějších měst
(počet vražd je uváděn v přepočtu na 100 tisíc obyvatel)


 

Ciudad Juárez Mexiko 130 vražd
Caracas Venezuela 96 vražd
New Orleans USA 95 vražd
Tijuana Mexiko 73 vražd
Kapské Město JAR 62 vražd

 


Armáda a policie vraždám v Mexiku nezabránila


Násilí související s drogami v Mexiku roste, přestože se prezident Felipe Calderón rozhodl s rostoucím násilím bojovat a do oblastí s nejvyšší zločinností vyslal vojáky a policejní posily. Boje mezi gangy od prosince 2006, kdy se vlády ujal Calderón, připravily o život 12 300 lidí.


Druhý je Caracas, třetí New Orleans


Na druhém místě v žebříčku deseti nejnebezpečnějších míst je hlavní město Venezuely Caracas. Letos připsalo už 96 vražd na 100 tisíc obyvatel. Třetí v pořadí americký New Orleans zaznamenal 95 vražd na 100 tisíc obyvatel.


 

Čtvrté místo v počtu vražd na počet obyvatel města obsadilo jiné mexické hraniční město Tijuana, kde na 100 tisíc obyvatel připadá 73 vražd.


Na pátém místě žebříčku nejnebezpečnějších měst se umístilo jihoafrické Kapské Město se 62 vraždami na 100 tisíc obyvatel. První desítku měst hrůzy uzavírá irácký Bagdád, který je desátý se 40 vraždami na 100 tisíc obyvatel.

hav tn.cz / Mediafax