pes hrdinou

Tahle fenka je hrdinkou. Našla tři ztracené dívky, záchranáři je hledali hodiny

Tři malé dívky se ztratily v lese a nedokázali je najít hasiči ani policisté. Našla je až fenka voříška, se kterou si dívky často u souseda hrály.

Tenhle případ z amerického státu Georgia dokazuje, že i voříšci mohou být stopovací psi. Fenka Bell zavedla zoufalé rodiče přímo ke ztraceným dívkám.

 

Osmiletá Carlie Pargová, její pětiletá sestra Lacey a další kamarádka vyrazily se svým psem Lucy na procházku do blízkého lesa. Chtěly jít jen na kousek, a pak se chtěly vrátit. Jenže jejich procházka se změnila v noční můru.

 

Když se dívky neobjevily po dvou hodinách, začala si jejich matka dělat starosti. Otec se vydal do lesa, volal jména dcer, ale nikdo mu neodpovídal, a proto zalarmoval policii.

 

 

Do terénu se okamžitě vydalo několik týmů. Na pomoc přijeli i hasiči. Všichni hledali dívky, ale bezvýsledně. Postupně se do hledání zapojili i sousedé. Také Carvin Young. Dcery sousedů si často hrály s jeho tříletou fenkou Bell, proto ji vypustil z vodítka. "Bell okamžitě dívky vyčuchala. Velmi rychle se rozběhla a dala nám dobrý směr. Když jsme se přiblížili ke správnému místu, začala na nás skákat," popsal akci Carvin Young. Vylekané dívky došly až na druhou stranu lesa.

 

"Moc nám pomohlo, že naše dcery si s Bell pravidelně hrály," objímala šťastná matka obě dcery. Fenka tak znala jejich pachy a dovedla zachránce až k nim.

 

Bell je teď ve čtvrti hrdinkou. "Všichni ji milují," je na svou fenku pyšný její majitel.
 

tn.cz / muf