prý jsme ji ukradli

To si snad dělají legraci! Slováci šlapou po ČESKÉ VLAJCE!

Slováci šlapou po české vlajce
Zdroj: YouTube.com
Téma:

Umělecká instalace v košické Hale umenia vyvolává pobouřené reakce u řady Čechů, včetně naší velvyslankyně na Slovensku Livie Klausové.

Autor výstavy použil českou vlajku velmi nelichotivým způsobem, nechal ji totiž nainstalovat na zem tak, aby po ní lidé museli přecházet a šlapat. Ačkoli se mnozí návštěvníci snažili tak nečinit, na pobouřené reakce našich představitelů nemusel pořadatel výstavy dlouho čekat.

 

Petr Gazdík z TOP 09, místopředseda Sněmovny, k tomu pro deník Blesk řekl: "Mně to gesto jako skautovi a hrdému Moravanovi vadí. Považuji to za hloupý počin, zvláště od našich sousedů na Slovensku. Ti pořadatelé výstavy si měli položit otázku, jak by asi bylo jim, kdyby se někde jinde ve světě šlapalo po jejich vlajce. Takový počin není umění, je to debilita."

 

 

Čeští patrioti jsou právem pobouřeni a ptají se, jak mohl někdo použít jeden z našich národních symbolů jako rohožku na boty.

 

Autor výstavy se obhajuje tím, že vlajku tímto způsobem použil proto, že Češi vlajku při dělení Československa jednoduše ukradli a poukazuje na nárok Slováků na původní vlajku.

 

 

Jeho čin již řeší také česká velvyslankyně na Slovensku Livia Klausová: "Česká velvyslankyně už využila diplomatické cesty, aby dala najevo, že takovéto využití české vlajky je nevhodné," řekl Blesku David Frous z ministerstva zahraničních věcí.

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz