Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Diváci mají smůlu

Televize přestane vysílat "amorální" seznamky

Od letošního září ázerbájdžánské stanice ANS a ATV přestanou vysílat televizní seznamky a pořady o svatbách. Neodpovídají totiž "duchu a mentalitě ázerbájdžánského národa". Od května už v zemi platí zákaz vysílání zahraničních seriálů.

Místní Rada pro rozhlasové a televizní vysílání začala loni v prosinci bít na poplach kvůli stoupajícímu počtu televizních seznamek.

 

ČTĚTE TAKÉ:

REPORTÁŽ: Seznamka pro exkluzivní klientelu

 

"Tyto nekvalitní pořady o seznamování přejaté z ruských a tureckých televizí neodpovídají duchu a mentalitě ázerbájdžánského národa," prohlásil tehdy předseda rady Nuširevan Magerramli.

 

Televizní seznamky podle něj "primitivizují" otázku rodiny, která je pro ázerbájdžánskou společnost velmi zásadní, a vztah párů, které se v televizi dají dohromady, nemůže být pevný.

 

Rada tehdy zároveň varovala, že další nárůst počtu těchto pořadů, si vynutí její zásah.

 

Televize ANS a ATV, které kritizované pořady vysílají, podle portálu Lenta slíbily, že je zruší.

 

Od 1. května v Ázerbájdžánu už platí zákaz zahraničních seriálů. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se tak rozhodla, aby "zvýšila úroveň národního myšlení a výchovy mladé generace".

 

Vláda ale Ázerbájdžánce nenechá na holičkách. Slíbila jim na seriály a filmy domácí produkce za pět milionů eur (128 milionů korun).

 

tn.cz / mediafax / kos