Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tělo střelce z Bratislavy bylo spáleno bez obřadu. Nepřišli ani příbuzní

Ľubomír Harman minulý týden v pondělí v Devínské Nové Vsi zabil sedm lidí

Tělo Ľubomíra Harmana, který minulý týden střílel na sídlišti v Bratislavě, je po kremaci. Jak v pátek informuje slovenský deník Nový čas, rozloučit se nepřišli ani nejbližší příbuzní.

Převoz těla z Ústavu soudního lékařství v petržalské nemocnici do bratislavského krematoria i kremace proběhly ve čtvrtek mimo normální provozní dobu.

 

Tajné kremace se původně chtěla účastnit Harmanova rodina. Nakonec ale nepřišla a není ani jasné, kdy si převezme urnu a zda se nějaký pohřeb nakonec uskuteční. Pohřební ústav o tom odmítá sdělit informace, takže pokud smuteční obřad proběhne, stane se tak pravděpodobně tajně.

 

Ľubomír Harman minulý týden v pondělí v Devínské Nové Vsi zabil sedm lidí. Tři z nich byli pohřbeni ve středu, v pátek budou mít pohřeb další čtyři oběti. Dalších 15 lidí bylo zraněno. Mezi zraněnými je i Čech, který je hospitalizován ve velmi vážném stavu v nemocnici v Bratislavě.


PSALI JSME:

Slzy a zhroucený bratr na pohřbu obětí bratislavského střelce

 

Když policisté Harmana obklíčili a postřelili, obrátil útočník zbraň proti sobě a zabil se střelou do hlavy.

 

Vrah měl doma arzenál zbraní. V legálním držení jich měl šest, při vraždě použil pušku CZ 858 Tactical, což je civilní verze útočné pušky vzor Sa-58 výrobce Česká zbrojovka Uherský Brod. V jeho bytě policisté našli asi devět tisíc nábojů. Při svém útoku jich použil několik stovek.

tn.cz / Mediafax