Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

trest za myšlení

Terapeut nutil lidem zlé vzpomínky. Zaplatí tučnou pokutu

Psychoterapeut Benoit Yang Ting čelí obvinění ze šarlatánství. Je podezřelý z toho, že svým pacientům vnuknul falešné a nepříjemné vzpomínky.

Francouzský soud v úterý nařídil zaplatit psychoterapeutovi pokuty ve výši několika tisíc eur za implantování falešných traumatických vzpomínek svým dvěma pacientům. Informuje o tom ve středu agentura AFP.

 

V procesu připomínajícím hollywoodský film Počátek prokurátoři obvinili šestasedmdesátiletého Benoita Yang Tinga ze šarlatánství. Soud mu dal roční podmíněný trest a nařídil mu zaplatit 50 tisíc eur (1,25 milionu korun) a 150 tisíc eur (3,75 milionu korun) jako kompenzace svým pacientům za újmu, kterou jim způsobil během několikaleté terapie.

 

[IMAGEBOX_356246]Naprogramujte si zdraví pomocí myšlenky
[IMAGEBOX_356246]

 

Obě oběti psychoterapeuta, právnička Sophie Poirotová a podnikatel Bernard Touchebeuf zaplatili Yang Tingovi, který si účtoval 320 eur (8 000 korun) za hodinu, dohromady téměř milion eur za jeho terapii.

 

Poirotová a Touchebeuf vypověděli, že navštěvovali vysilující sezení s terapeutem, který je nutil vysvléknout se donaha a podsouval jim údajně potlačované vzpomínky.

 

Poirotová uvedla, že jí terapeut implantoval falešné vzpomínky na sexuální zneužívání. Touchebeuf pak sdělil, že mu terapeut vnutil nepravdivé vzpomínky na to, že jej matka bodala pletací jehlicí, když byl ještě u ní v děloze.

 

Yang Ting se soudu nezúčastnil ze zdravotních důvodů.

tn.cz / mediafax / hru