Zbytečná smrt

Tlustá matka odmítla přestat jíst a udusila se jídlem

Žena si v rámci boje se svým obžerstvím tajně nechala podvázat žaludek. Asi rok se dokázala nepřecpávat, nakonec to ale nevydržela a udusila jídlem. Nevešlo se do ní.

Dianne Cooper-Clarkeová (†64) z britského Cornwallu zaplatila za svou nenasytnost životem. Své rodině řekla, že jde na operaci tlustého střeva, ve skutečnosti si ale nechala podvázat žaludek, což jí mělo pomoci v boji s tloušťkou.
 

Díky zmenšenému žaludku zpočátku skutečně jedla méně, ale potom se znovu začala přecpávat takovým způsobem, že se jí jícen, který má normálně průměr kolem centimetru a půl, roztáhl do velikosti žaludku a jídlo jí zablokovalo trávicí trubice až po hltan, takže se udusila.

 

ČTĚTET TAKÉ:

Dívka váží 396 kilo, k lékaři ji dostávali jeřábem
 

Patolog Hugh Jones uvedl: "Podvázáním se zmenší velikost žaludku a člověk tedy může přijímat méně potravy. Když se ale přecpáváte, zvětší se vám jícen. Ten je normálně velký jako malíček, jícen této ženy byl velký jako její žaludek. A v jícnu se jí hromadilo jídlo až ho měla doslova až po krk a znemožnilo jí to dýchání. Nebyla to nehoda. Ta žena věděla, co dělá. Přesto se rozhodla jíst dál.“
 

"Asi rok jedla podstatně méně než normálně,“ řekl listu Daily Mail její syn Yvan. "Někdy v listopadu to však zase začala přehánět. Nedala si ale říct.“
 

hel TN.cz