Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

zázrak transplantace

"To je můj chlapeček," dojala se matka, když slyšela v cizím těle bít srdce mrtvého syna

Zdroj: TV Nova

Mladý Caleb (16) zemřel nečekaně během loňských Vánoc. Jeho srdce však zachránilo život jinému nemocnému. Matka Caleba si nyní mohla poslechnout srcde svého syna v cizím těle.

Šestnáctiletý Caleb Beaver zemřel zcela neočekávaně během loňských Vánoc. Kvůli vrozené chorobě mu selhal oběhový systém a prodělal mrtvici. "Caleb byl milovaným synem, obdivovaným starším bratrem,  skvělým hudebníkem i fotbalovým hráčem, který se jednoho dne chtěl stát lékařem," uvedla pro stanici CNN jeho matka April Beaverová.

 

Calebovo srdce však zachránilo život nemocnému Chucku Sheltonovi, který žil tisíce kilometrů daleko. A ten se po osmi měsících rozhodl, že rodině teenagera poděkuje osobně.

 

"Během jedné noci jsem se modlila k Bohu, abych mohla ještě jednou slyšet bít srdce svého syna," uvedla dojatá Beaverová. "Druhého dne byla moje prosba vyslyšena. Dostala jsem dopis od muže, kterému transplantovali srdce mého syna," dodala.

 

Shelton přiletěl k Beaverovým se svojí ženou Amy a dvěma syny. Hned na letišti se objal s členy Calebovy rodiny a vytáhnul stetoskopy, aby si všichni mohli poslechnout chlapcovo srdce. "To je Caleb!" vykřikla se slzami v očích nadšená matka zesnulého chlapce. "Ano, je to Caleb, a je velmi silný," odpověděl Shelton.

 

"Je to zázrak, je to úžasné. Jsem zpět a cítím se lépe, než jsem se cítil v posledních čtyřech letech. Jsem vděčný za tento neuvěřitelný dar," děkoval vděčný psychiatr z Kentucky, v jehož těle bije srdce zesnulého Caleba.

 

Shelton má s Calebem mnoho společného. Je vášnivým hráčem na baskytaru, zbožňuje sport a stal se lékařem. Obě rodiny spolu strávily víkend. "Caleb by byl šťastný. Nyní jsem si jistá, že darování jeho orgánů byla správná věc," prohlásila April Beaverová.

kač TN.cz