Kvůli studentům nelétají letadla a učitelé smrdí!

Letadla nesmí vzlétat a přistávat, řidiči nesmí troubit, na stavbách se nepracuje, dělníci mohou do továren až v deset ráno, učitelé nesmějí pokašlávat, použít parfém a žvýkat, sanitky houkat a rodiče se zuřivě modlí. To všechno kvůli zkouškám na školách, uvádí server Todaytopnews.

V Jižní Koreji se totiž takové zkoušky berou velmi vážně, a aby 690 000 studentů, kteří je dnes skládají, nebylo rušeno, byla přijata všemožná mimořádná opatření, jejichž nedodržení je trestné. Všechna kvůli tomu, aby studenty nic nerozptylovalo a maximálně se soustředili.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V Soulu prolétlo UFO! Zaskočilo i samotného fotografa!
 

Výsledky těchto státních zkoušek totiž rozhodují o tom, zda bude student přijat na některou z prestižních univerzit, což silně ovlivní jeho další život. Je to tedy velký den nejen pro studenty, ale i pro jejich rodiče.

 


 

Zejména matky tak už týdny okupují buddhistické chrámy po celé zemi a modlí se za úspěch zkoušených dětí. Ty se zase z pověrčivosti krmí karamelami, aby dokázaly k otázkám přilepit správné odpovědi a naopak se úzkostlivě vyhýbají mořským řasám v obavě, že by jim správné odpovědi mohly proklouznout.
 

Státní zaměstnanci jdou do práce o hodinu později, o hodinu později zahájí i jihokorejská burza a pracovní doba se posouvá i na dalších pracovištích, aby se tak ulevilo dopravnímu provozu a studenti se na zkoušky stačili dostavit včas. Opozdilce pak do škol svážejí policejní auta.

 

Jakkoli mají obyvatelé Jižní Koreje z nečekaného volna radost, rodiče, učitelé, studenti a vůbec všichni se nemohou dočkat, až budou mít tohle zkouškové peklo za sebou
 

TN.cz