Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Světový rekord

Tomuto páru je 200 let! Šťastné manželství už mají 81 let. Jaký je jejich recept?

Zdroj: TV Nova

Tito manželé by mohli rozdávat recept na šťastné manželství, jsou totiž spolu už neuvěřitelných 81 let. To je světový rekord. Přečtěte si, co říkají o svém předlouhém soužití.

John a Ann by mohli rozdávat rady do života jak na běžícím páse, dohromady jim je 200 let a spolu jsou 81 let. "Je to jenom vaření. Je to jenom vaření. To je jediné téma našich sporů," říká John. "Vidíte? To si myslí on. Je to jenom vaření," reaguje Ann.
 

John před dvěma lety oslavil stovku - Ann je 98. A potvrzují, že vydržet spolu takhle dlouho znamená spoustu tolerance. "Manželství není jen zamilovaná pohádka, když trvá 80 let. Musíte se navzájem naučit respektovat svoje zvyky," prozradila Ann.
 

Klíčem k úspěchu je prý o všem mluvit. Ať už mezi nimi vznikly jakékoliv rozpory, vždy si je dokázali vysvětlit. Pro nastávající manžele mají jasnou zprávu. "Očekávají od sebe zázraky. Něco jako: 'Musíš se mnou souhlasit, já tohle chci.' Ale takhle to nefunguje," shodují se manželé.
 


Vztah Johna a Ann přitom první krizí prošel hned na začátku před osmdesáti lety, tou Velkou hospodářskou. "Naše první výročí? Jen jsme jedli. Měli jsme štěstí, že jsme měli co jíst," usmívá se John.
 

Krizi v třicátých letech minulého století pamatují i čeští rekordmani - Votavovi z Jirkova na Chomutovsku. Ti jsou spolu 74 let.

hmr / Matěj Sviták tn.cz / TV Nova