záběry z chvíle hrůzy

Tornáda lámala stromy a ničila domy. Zranila 25 lidí

Dvě tornáda se přehnala okolím francouzské Marseille. Lámala stromy, trhala je z kořenů a ničila domy. Zraněno bylo 25 lidí. Chvíle hrůzy se podařilo natočit posádce auta, se kterým si živel pohrával jako s hračkou.

"Támhle je tornádo! Je obrovské!", divila se posádka auta přírodního živlu, když si jej všimla. Vzduchem vířilo všechno, co tornádo zachvátilo.

 

Vzdušný vír se řítil přímo na zaparkované auto. "Jdeme dovnitř?", zeptal se jeden z cestujících. Druhý následně jen křičel: "Zavři dveře! Zavři dveře!“ Chvíle hrůzy připomínaly scény jako vystřižené z katastrofického filmu.


Čtveřice Francouzů měla štěstí. Přežila vlastní smrt. Vyvázla jen se škrábanci a rozbitým sklem auta. Dalších pětadvacet lidí ale takové štěstí nemělo. "Venku se zčistajasna zvedl vítr a všechno začalo padat. Létaly popelnice, chtěli jsme zavřít dveře, ale nešlo to,“ popisuje tornádo žena.

 

 

Tornádo za sebou zanechalo stovky poškozených budov a popadané stromy. V místě, kudy prošlo, napršelo navíc tolik vody, jako jindy za celý měsíc.

kos / s přispěnm Kateřiny Kučerové TN.cz