pozor na pohovky

TRAGÉDIE: Holčička (3) se zasekla v pohovce a udusila se v jejích útrobách

Malá holčička
Zdroj: isifa.com

Teprve tříletá holčička tragicky zemřela, když si hrála se svou starší sestrou na rozkládací pohovce. Ta se totiž zničehonic zavřela a holčička se v jejích útrobách udusila.

Tragédie se stala o víkendu v jednom bytě v newyorské čtvrti Harlem. Aissante Diallová (3) si se svojí desetiletou sestrou hrála na rozloženém skládacím gauči. Pohovka se však naprosto neočekávaně složila do původní polohy a obě dívky uvěznila uvnitř.


Starší sestře se po chvíli podařilo dostat ven, jenže malá Aissante takové štěstí neměla, protože se uvnitř zasekla. Sestra se jí sice snažila pomoci, ale marně. Holčička se udusila. V místnosti byla ještě jejich pětiletá sestra, té se však nic nestalo.
 


Deník The New York Post píše, že k smrtelné nehodě došlo v době, kdy měl dívky na starosti přítel jejich matky. Není však jasné, zda v době tragédie v bytě skutečně pobýval. Vinu každopádně nechce vzít na sebe. Na policii byl už několikrát podat vysvětlení, jenže jeho výpovědi se rozcházejí.


"Byla to bizarní nehoda, která by se mohla stát komukoliv. Jsou to takové tragédie, kdy vám nezbývá, než se jen modlit, aby se vám nestaly také. Tohle je tichý dům a rodina, které se to stalo, je velmi slušná," řekl listu Arthur Dash, který bydlí o patro níž.


"Snažíte se zabezpečit domácnost, aby se dětem nic nestalo, a pak stačí jedna maličkost a stane se něco hrozného. Kvůli téhle tragédii si teď rodiče musejí dávat pozor i na rozkládací pohovky," dodal pro televizi CBS další soused, který si však nepřál být jmenován.

tn.cz / zdg