Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.1. 2012 09:08

TRAGÉDIE: Batole vypadlo z 5. patra, je v umělém spánku

Dítě spadlo z okna
Zdroj: TN.cz
20-měsíční batole vypadlo z okna - ilustrační foto

Dvacetiměsíční dívka Lajla se nemocnici zotavuje po pádu z pátého patra paneláku v bratislavské čtvrti Ružinov. Dítě je v umělém spánku a jeho stav je vážný, ale stabilizovaný, píše v pondělí webový portál deníku Nový Čas.

K neštěstí došlo v sobotu kolem jedné hodiny odpoledne.  Pětadvacetiletá matka byla s Lajlou sama doma, když si holčička odběhla hrát do vedlejšího pokoje. Když se matka šla za dcerou podívat, dívenka už v pokoji nebyla.


"V pokoji se větralo, proto bylo otevřené okno. U okna mělo dítě postel. Když matka nemohla dítě najít, podívala se z okna a uviděla, že leží v keřích pod oknem," popsal případ bratislavský policejní mluvčí František Peczár.

 

Podívejte se na reportáž o případu:

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

TRAGÉDIE VE VÝTAHU: Nepřežil pád z 15 metrů

 

Matka okamžitě zavolala sanitku. Lajla dopadla na vzrostlý keř a neutrpěla žádné zlomeniny. Lékaři ji v Dětské fakultní nemocnici uvedli do umělého spánku a napojili na dýchací přístroj.  

 

Dívčin stav označili za vážný, ale stabilizovaný. "Má se už lépe, ale nevíme, kdy si ji budeme moci vzít domů. Jsme rádi, že se má lépe," řekla matka. Lajlina rodina pochází z Iráku a na Slovensku má trvalý pobyt.

tn.cz / mediafax / hru
Reklama