zbytečná smrt

Tragédie na koupališti: Daniel (14) se utopil pod dozorem plavčíků

Na městském koupališti se utopil teprve čtrnáctiletý chlapec. Bazén byl přitom pod dozorem plavčíků. Ti ani nikdo jiný si ale ničeho nevšimli.

Daniela vytáhli z vody včera kolem třetí odpoledne. Nehybné tělo chlapce našel pod molem na městském koupališti ve slovenském Velkém Krtíši jeden z koupajících se návštěvníků, uvedl portál tvnoviny.sk.
 

Záchranářům se podařilo nastartovat chlapcovo srdce, v kritickém stavu ho odvezl vrtulník do nemocnice, ale nepodařilo se ho zachránit.
 

Jak dlouho pod chlapec pod vodou a jak se do ní dostal a proč se utopil, zůstává záhadou. Plavčíci žádný podezřelý pohyb na hladině nepozorovali.

 

 

"Byl jsem na věži a dohlížel na koupající se. V bazénu bylo asi 50 lidí. Kolega Ján zachránil jednoho chlapečka, a o chvíli nato na mě zavolal nějaký pán, že pod vodou viděl nehybné tělo kluka," brání se plavčík Jozef Lacko s tím, že nikdo nevolal o pomoc. Podle zdrcených rodičů ale plavčíci nedávali dostatečný pozor.

 


 

Daniel byl prý na koupališti se svými spolužáky. Chtěli se rozloučit se školou, nakonec z toho bylo ale bohužel mnohem tragičtější rozloučení.

 

hel TN.cz