Smutný příběh

Tragédie v ZOO: Slůně (1) se zabilo během hry s pneumatikou, jeho oblíbenou hračkou!

Slůně Sanook se uškrtilo na pneumatice
Zdroj: isifa.com

Tahle událost je pro zoologickou zahradu opravdovou tragédií! Její hvězda - malé slůně Sanook - umřelo poté, co se uškrtilo na své oblíbené hračce!

Tou byla stará pneumatika. Ředitel Melbourne Zoo Kevin Tanner serveru News.com.au řekl: "Slůně Sanook s pneumatikou zacházelo tak nešikovně, že si ji nasadilo na hlavu, a už ji nemohlo sundat. Tlak pneumatiky způsobil, že se uškrtilo."

 

 

Za jeho smrtí tedy stála tragická nehoda, která zasáhla chovatele, veterináře i celý personál zoologické zahrady. Pneumatika byla přitom oblíbenou hračkou i pro sourozence slůněte, Mali a Ongard.

 

Slůně Sanook bylo netrpělivě očekávaným přírůstkem do rodiny. Lidé dokonce prostřednictvím médií hlasovali, jak by se malé slůně mělo jmenovat, byl to opravdový miláček veřejnosti. Podle ošetřovatelů bylo slůně sebevědomé, drzé a zábavné. Své první narozeniny slůně Sanook oslavilo letos v lednu.  

 

 

Pneumatika je oblíbenou hračkou slonů v zoologických zahradách po celém světě a dosud s nimi žádný problém nebyl. Od kolegů z jiných zahrad tedy přicházejí kondolence a všichni se shodují, že používání pneumatik zváží. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejroztomilejší video: Slůně si chce hrát a snaží se vzbudit psa

Hana Zagorová nebyla 20 let v pražské ZOO: Nyní je kmotrou žirafy!

pet TN.cz