Budou souzeni jako dospělí

Tři puberťáci (15 až 16) znásilnili s pistolí u hlavy školačku (12). Video sdíleli na Facebook

pokus o znásilnění čtrnáctileté dívky
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Tři mladíci (15 až 16) znásilnili teprve dvanáctiletou školačku. Brutální týrání mladé dívky, při kterém jí drželi zbraň u hlavy, navíc natočili a sdíleli na facebooku. Budou je proto soudit jako dospělé.

Dvanáctiletá dívka přišla do domu Scandale Fritze (16) v americkém Chicagu 15. prosince 2012. Chtěla s ním jen prohodit pár slov. Když vstoupila do domu, viděla Kennetha Browna (15) s pistolí v ruce. Mladíci ji popadli a odvlekli do sklepa. Tam na ně čekal třetí člen gangu, Justin Applewhite (16).


Chlapci školačku podle Chicago Tribune ve sklepě s pistolí u hlavy znásilnili. Vše navíc natáčeli. Při sexu prý všichni tři mladíci vykřikovali heslo svého gangu.

 

Druhý den se dívka rozhodla jít do nemocnice a vše nahlásit na policii. Možná jako pomstu nebo kvůli ještě většímu ponížení dívky se navíc trojice puberťáků rozhodla sdílet video se znásilněním na svých profilech na Facebooku.

 

 

V jiných případech by jim znásilnění prošlo s relativně mírným trestem. Takhle ale soud udělal s ohledem na brutální okolnosti činu výjimku a soudce je bude soudit jako dospělé.

 

Fritz a Brown měli oplétačky s policií už dříve kvůli loupeži. Soudce jim proto určil kauci 900 000 dolarů (18 155 700 korun).

ČTĚTE TAKÉ:

Čím si "koledujete" o znásilnění
Znásilnění – jak se mu bránit?
Základy sebeobrany pro holky

kos TN.cz