Třináctiletý Američan jede s dopisem do KLDR. Chce mír

Třináctiletý Američan Jonathan Lee odcestoval do Severní Koreje. Tamějšímu vůdci Kim Čong-ilovi tam chce předat dopis s prosbou o vysazení "mírového lesa" u hranic s Jižní Koreou, informuje v pátek server France 24.

Lee, Američan korejského původu, odjel se svou rodinou z Pekingu do Pchjongjangu ve čtvrtek a v komunistické zemi plánuje strávit týden. Doufá, že se mu dopis podaří osobně předat Kim Čong-ilovi.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KLDR střílela u hranic s Jižní Koreou. Granáty spadly do moře

 

KOMUNISTICKÝ REŽIM V KLDR STÁLOU HROZBOU NEJENOM PRO SOUSEDNÍ ZEMĚ. TEĎ SEVERNÍ KOREA VYHROŽUJE JADERNOU ZBRANÍ

 Jeho žádostí je v demilitarizované zóně oddělující znesvářené státy vysadit "dětský mírový les", kde by rostly kaštany a ovocné stromy. Podle něj by takový les byl zdrojem "naděje pro lidi a děti po celém světě".

Psal i Obamovi


"Mnoho lidí říká, že není naděje a že konfliktů je příliš mnoho. Já ale vidím na Korejském poloostrově naději," napsal Jonathan ve svém dopise.

Podobné dopisy napsal Jonathan také jihokorejskému prezidentovi I Mjong-bakovi, americkému prezidentovi Baracku Obamovi a čínskému prezidentovi Chu Ťin-tchaovi.

Obě Koreje jsou od války z let 1950 až 1953 oficiálně stále ve válečném stavu. Korejskou válku totiž neukončila mírová dohoda, ale pouze příměří.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax