Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Trojnásobného vraha natočila při útěku z vězení vrtulníkem kamera

Kuriózní útěk trojnásobného vraha Alexeje Šestakova z ruského vězení, který minulý týden uprchl pomocí ukradeného vrtulníku, natočila kamera. Rusové teď záznam zveřejnili.

Šestatřicetiletý trojnásobný vrah Alexej Šestakov si odpykával čtyřiadvacetiletý trest v přísně střežené věznici ve městě Šeksna ve Vologodské oblasti. Za sebou měl už deset let, když se rozhodl pro riskantní útěk, při němž mu pomáhali dva přátelé.

 

 

Bývalý trestanec Alexandr Rusakov a Tatiana Važalina ukradli vrtulník Mi-2, patřící do letky ministerstva pro mimořádné události. Unesli ho i s pilotem, kterého ve čtvrtek 22. března přinutili letět nad věznici, a Šestakova z ní doslova vytáhli na laně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Řecký "Kajínek" utekl z vězení vrtulníkem. Už podruhé


Útěk přitom natočila průmyslová kamera. Vrtulník přiletěl ve třičtvrtě na osm ráno nad věznici, shodil dolů provaz, a během několika sekund už odlétá i s trestancem visícím na laně. Video zveřejnil ruský zpravodajský server lifenews.ru a server tvnoviny.sk. Dozorci sice na vrtulník zahájili palbu, ale nezasáhli ho.

 

PSALI JSME:

Rus utekl z vězení kradeným státním vrtulníkem!


Pozdější vyšetřování útěku trojnásobného vraha odhalilo neuvěřitelné poměry ve věznici. Šestakov měl totiž k dispozici několik mobilů s neomezeným přístupem na internet a právě přes ně si útěk domluvil. S mobily navíc ve vězení volně obchodoval, čímž si vydělal peníze na financování svého útěku. Na svobodě však dlouho nepobyl, policisté jej po několika dnech dopadli i s jeho komplici.

maš TN.cz