Tropická bouře stihla Kanáry. Zaplavené silnice a domy

Bouře připravila tisíce domácností o elektřinu. Silnice jsou kvůli bahnu a stromům neprůjezdné.

Tropická bouře provázená přívalovými dešti postihla v pondělí večer a v noci na úterý španělské Kanárské ostrovy. Podle serveru elmundo.es je nejhorší situace v Santa Cruz, metropoli ostrova Tenerife.


Podle mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur je na Kanárských ostrovech v současné chvíli asi 500 českých turistů, kteří nejsou v ohrožení. "Nemáme informace, že by byl narušen pobyt českých turistů. Na ostrov směřuje naopak několik dalších charterových letů," řekl Okamura.


Podle meteorologů na ostrově spadlo za několik hodin 200 litrů vody na metr čtvreční. V Santa Cruz se pod vodou ocitly celé čtvrti a většinu silnic pokrývá vrstva bahna.

 
Kvůli blátu a polámaným stromům je neprůjezdná hlavní cesta na Tenerife spojující metropoli a lokalitu La Laguna. Ještě kolem poledne bylo na Tenerife více než 11 tisíc domácností bez elektrické energie.

 
Regionální vláda Kanárských ostrovů zrušila v úterý vyučování pro všechny školáky na ostrovech. Přednášky zrušila i univerzita v Las Palmas na ostrově Gran Canaria.

 
Na ostrově La Palma musely úřady kvůli bouři evakuovat zhruba tři desítky lidí žijících v nejnižších částech ostrova. Vlny tam také strhly více než desítku zaparkovaných automobilů do Atlantského oceánu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax