Žena spadla z útesu. Její tělo sežrali supi dřív, než k ní dorazili záchranáři

Supi
Zdroj: isifa.com

Výlet ve francouzských Pyrenejích dopadl tragicky pro trojici turistů. Žena (52) spadla z útesu do 300 metrů hluboké strže. Než na místo dorazili záchranáři, její tělo sežrali supi. Trvalo jim to jen tři čtvrtě hodiny.

"Na zemi byly už jen kosti, oblečení a boty. Když jsme poprvé vyletěli vrtulníkem, tak jsme viděli několik supů na jednom místě. Neuvědomili jsme si, co tam dělají," přiznal záchranář Didier Pericou.
 

Událost by mohla v regionu rozpoutat vášně mezi tamními farmáři a zákonodárci. Supi totiž představují hrozbu už déle a farmáři je chtějí střílet, protože ohrožují jejich živobytí. Ptáci se výrazně rozmnožili od zpřísnění zákona na jejich ochranu.
 


Portál TVnoviny.sk píše, že problémem je i evropská legislativa, která farmářům nařizuje spalovat těla mrtvých hospodářských zvířat. Supi proto vyhledávají ještě žijící zvířata.
 

Farmář Alain Larraide prý na vlastní oči viděl supa, který odnáší živé zvíře. "Nedokážete si představit, jaké to je vidět zvíře, které je sežráno zaživa," řekl.
 

Podle studie z roku 2011, kterou zveřejnil vědecký magazín Nature, se ze supů bělohlavých stali ve Francii a Španělsku predátoři. Mezi roky 2006 a 2010 zaregistrovaly tamní úřady až 1165 případů, kdy sup zabil živé domácí zvíře. Všeobecně jsou tito ptáci pokládáni za mrchožravé.

tn.cz / zdg