Trajekt s 260 lidmi ZTROSKOTAL v Itálii. Loď má obří trhlinu

U italského pobřeží v sobotu během sněhové vichřice najel na mělčinu trajekt s 260 cestujícími. Na boku lodi vznikla 25 metrů dlouhá trhlina.

Trajekt Shardon najel na mělčinu krátce po svém vyplutí z přístavu Civitavecchia nedaleko hlavního města Řím.

 

Podle mluvčího pobřežní hlídky Carnine Albana loď na mělčinu doslova odhodila silná sněhová bouře. Na boku lodi vznikla zhruba 25 metrů dlouhá díra.

 

Mezi cestujícími vypukla panika, neboť se obávali, aby se neopakovala situace z ledna, kdy si podobná nehoda na lodi Costa Concordia vyžádala 32 lidských životů. Záchranářům se však tentokrát podařilo evakuovat všechny osoby na palubě a nikdo neutrpěl zranění, informuje agentura AFP.

 

PSALI JSME:

CONCORDIA: Pátrání ukončeno. Při nehodě zemřelo 32 lidí

 

Střední a severní Itálii sužují sněhové bouře. Na řadě míst byly v uplynulých dnech uzavřeny školy a další veřejné instituce.

 

PSALI JSME:

Itálie tone ve sněhu! zemřelo už 5 lidí!

 

 

Přes 150 lidí v noci uvízlo ve vlaku v regionu Abruzzo. Záchranáři rovněž museli vyprostit zhruba dvacet lidí z automobilů uvíznutých nedaleko Říma.

 

V Toskánsku úřady vyhlásily stav vysoké pohotovosti. Ve Florencii došlo na mnoha místech k výpadku elektrického proudu v důsledku velmi nízkých teplot, které klesly až na - 10 stupňů Celsia.

 

Mrazy v několika regionech způsobily rovněž zpoždění vlaků či zrušení letů.

tn.cz / Mediafax