Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.3. 2012 18:42

Učitelka nutila žáky držet minutu ticha za vraha z Toulouse. Ministr ji chce suspendovat

Na minutu ticha za Meraha si stěžovali žáci posledního ročníku základní školy. S učitelkou bude zahájeno disciplinární řízení.

Učitelka z francouzského města Rouenu v pátek čelí disciplinárnímu řízní za to, že údajně vybízela své žáky, aby drželi minutu ticha za střelce z Toulouse Mohammeda Meraha, vraha vojáků a židovských dětí. Informuje o tom agentura AFP.

 

Francouzský ministr školství Luc Chatel vyzval k suspendování učitelky poté, co její žáci vypověděli, že označila Meraha za "oběť". Podle jejich výpovědí prohlašovala, že si spolupráci Meraha s teroristickou sítí Al-Káida vymyslela média a "Sarko" - prezident Nicolas Sarkozy.

 

Žáci posledního ročníku základní školy napsali v dopise ředitelovi školy, že byli v šoku, když je učitelka angličtiny vyzvala, aby uctili památku teroristy, který zabil sedm lidí. Většina žáků po učitelčině výzvě opustila třídu. Někteří však zůstali a "pokoušeli se pochopit, o čem jejich učitelka mluví".

 

"Jasně řekla, že Mohammed Merah byl obětí," napsali žáci v dopise ředitelovi, který publikoval deník Paris Normandie.

 

Merah, vyznavač islámu původem z Alžírska, který se ale narodil ve Francii, zastřelil v pondělí před židovskou školou v Toulouse tři děti a rabína. Před tím zabil tři francouzské výsadkáře z jednotky, která byla cvičena pro boj v Afghánistánu.

Merah 32 hodin vzdoroval policejnímu obléhání. Policie se ho pokusila zatknout ve středu ráno ve tři hodiny. Třiadvacetiletý muž se ale zabarikádoval v obytném domě na předměstí Toulouse. Ve čtvrtek před polednem policie do domu vtrhla. Meraha při přestřelce s policisty zabila kulka, která ho zasáhla do hlavy.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ:

 

PSALI JSME:

Vraha z Toulouse nesměl do USA. Průběh útoku na obléhaný dům DETAILNĚ

 

Etnický původ a vyznání učitelky AFP nezmiňuje.

muf tn.cz / Mediafax
Reklama