ÚLEVA! Napadený ruský novinář se probral z kómatu

Napadený reportér ruského deníku Kommersant se probral z kómatu.

Reportér vlivného ruského deníku Kommersant, který utrpěl vážná zranění poté, co jej v sobotu před jeho moskevským bytem napadli neznámí útočníci, se v pátek probral z umělého kómatu. Informuje o tom agentura Reuters.

 
Útočníci Kašina napadli železnou tyčí, kterou ukryli do kytice. Zlomili mu prsty a holenní kosti, novinář má také zlomenou čelist. Utrpěl i zranění na hlavě.
 
"Oleg mě poprvé uviděl, drželi jsme se za ruce… Je stále ve vážném stavu, ale je při plném vědomí," uvedla novinářova manželka Jevgenija Milovová. "Řekla jsem mu o tom, kolik podpory se mu ze všech stran dostává. Je stále na dýchacích přístrojích a nemůže mluvit, ale z jeho reakcí vím, že je potěšen. Usmíval se," dodala.
 
Lékaři zatím podle Milovové nebyli schopni určit, kdy se její muž zotaví.
 
Šéfredaktor Kommersantu Michail Michajlin je přesvědčený, že útok souvisí s profesní činností jeho podřízeného. Novinář v poslední době psal o protivládních demonstracích a akcích extremistů.
 
"Zlomili mu prsty. Je jasné, že lidem, kteří to udělali, se nelíbilo, co říká a píše," uvedl Michajlin.
 
Rusko je pro novináře jednou z nejnebezpečnějších zemí na světě. Lidskoprávní skupiny upozorňují, že za uplynulých 10 let se nepodařilo objasnit vraždy 19 žurnalistů. Je mezi nimi i Anna Politkovská, významná kritička vládní politiky v Čečensku, která psala pro opoziční list Novaja gazeta.

 

Mediafax