chybka se vloudila

Uno problemo: Postavili 47 patrovou budovu a zapomněli na výtah!

InTempo bez výtahu
Zdroj: isifa.com
A výtah je kde?

Kde udělali soudruzi ze Španělska chybu? Postavili 47 patrový mrakodrap a zapomněli na takovou maličkost. Výtah.

O byty v horních patrech asi velký zájem nebude, i když je zde krásný výhled. Především maminky s kočárky odrazuje, že v budově chybí výtah.


Dvě stě metrová budova InTempo v Benidormu měla být "vizí budoucnosti" a symbolizovat překonání finanční krize, která Španělsko sužuje. Příliš nadčasová ale není. Pokud víme, tak v 47 patrových budovách, které mají být největší v Evropě, se stále i do budoucna počítá s výtahy.


Architekti si na něj vzpomněli teprve několik měsíců před dokončením stavby, informoval Daily Mail.


Mrakodrap měl mít původně pouze 20 pater, ale ambiciózní developeři se rozhodli stavbu zvýšit více než dvojnásobně. Bohužel, výtah už neprodloužili. Ten vede jen do první dvaceti pater a pak už musíte po svých. Vzhledem k tomu, že poslední měsíce se měly dolaďovat pouze detaily, což výtah rozhodně není, architekti teď nevědí, kam s ním.


Problémy provázejí velkolepý projekt od začátku. Místní deník El Pais odhalil, že v roce 2010 zde pracovalo spoustu dělníků měsíce bez výplaty. Navíc zde nefungoval pracovní výtah, takže neustále běhali nahoru a dolů. Ten zprovoznili, až když bylo dostaveno 23. patro. Záhy se rozbil a zranil 13 dělníků. Výtah je zde prostě prokletý. Navíc teď projekt opustili architekti.
 


Přestože budova měla být dostavěná už v roce 2009, otevře se nejdříve v prosinci. Zatím je dokončeno 94 procent (bez výtahu) a prodáno je pouze 35 procent bytů z 269. Nejmenší zájem je pravděpodobně o ty nejhornějších patrech.
 

tn.cz / anš