USA obvinily střelce na Bílý dům! Chtěl zabít Obamu!

Jednadvacetiletý muž, který střílel na Bílý dům, byl ve čtvrtek obviněn z pokusu o atentát na prezidenta Baracka Obamu. Informují o tom agentury AFP a Reuters s odvoláním na americké ministerstvo spravedlnosti.

Střelba se odehrála minulý týden v pátek. Agentura Reuters hovoří o několika střelách. Nejméně jedna kulka zasáhla neprůstřelné okno sídlo amerického prezidenta na washingtonské Pennsylvania Avenue, další střela zasáhla fasádu budovy. Nikdo nebyl zraněn. V době incidentu byl Obama a jeho manželka Michelle v Kalifornii.

PSALI JSME:
Střílel na Bílý dům! Tajná služba už ho dostala!


Americká policie zatkla Oscara Ortegu-Hernandeze, který je hispánského původu, ve středu. Policisté ho zadrželi v hotelu poblíž města Indiana v Pensylvánii na základě informací tajné služby USSS, která amerického prezidenta chrání.

Svědci uvedli, že v době incidentu slyšeli výstřely z pušky poblíž Bílého domu a viděli odjíždět dvě vozidla. Jedno z nich zůstalo opuštěné nedaleko místa činu, bezpečnostní složky v něm našly poloautomatickou pušku a munici.

FBI vyslýchala lidi blízké Hernandezovi. Jeden z nich uvedl, že Ortega-Hernandez byl v poslední době silně zaujatý proti vládě. Podle této výpovědi Ortega-Hernandez "chtěl zranit" prezidenta, o kterém hovořil jako o "Antikristovi".

Mladík stanul před soudem ve čtvrtek. Pokud se jeho vina prokáže, může dostat doživotní trest.

TN.cz