Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

USA rozjíždějí kampaň proti obezitě. Hubne se i u Obamů

První dáma Spojených států si řekla, že příklady táhnou, a kampaň proti obezitě odstartovala u sebe doma.

Michelle Obamová startuje v USA kampaň proti dětské obezitě. A zametá nejdřív před vlastním prahem. První dáma totiž přiznala, že i její dvě dcery se potýkaly s nadváhou - dokud jim mamka nenaordinovala pořádnou dietu, píše britský Daily Mail.


Obamová přiznala, že upozornění na to, že se její dcery Malia a Sasha zakulacují, přišlo od rodinného pediatra. "Mně přišly moje holčičky pořád dokonalé, žádných změn jsem si nevšimla," kála se Obamová.


Holky Obamovy proto po odhalení problému s váhou čekala doma nekompromisní dieta. Plnotučné mléko nahradilo mléko nízkotučné, ubylo hamburgerů a slazené nápoje se staly tabu. Místo nich se servírovalo ovoce a voda. A výsledky prý byly zakrátko jasně viditelné.


U startu kampaně proti obezitě sekundovala Michelle Obamové i ministryně zdravotnictví Regina Benjaminová, která sama s nadváhou bojuje.


Obě pak slavnostně odkryly zeleninovou zahrádku Bílého domu, o kterou pečují děti z místních škol, aby tak podpořily zdravější stravování.


K tloušťce svých dětí měl výhrady i sám Obama, když se nechal slyšet, že Malia je "nějaká boubelatá". Nadváha a obezita jsou v USA vážným problémem. Nad váhovým průměrem je totiž každé třetí dítě a dva dospělí ze tří.


USA teď na boj s obezitou vydávají neuvěřitelných 150 miliard dolarů ročně. To je víc než na léčení rakoviny a dvakrát tolik, co stál boj s obezitou v roce 1998.

tn.cz / pez