Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Uškrtil studentku a pak ji zazdil. Měla před svatbou

Zavražděná studentka Annie Le-2
Zdroj: oficiální zdroj
Policisté pátrají po vrahovi studentky Yale, kterou někdo uškrtil a její tělo skryl ve zdi učebny.

Spojené státy truchlí nad osudem čtyřiadvacetileté Annie Leové. Studentku někdo zavraždil a pak zazdil v budově univerzity.

Výsledky pitvy těla čtyřiadvacetileté studentky farmakologie Annie Leové, jejíž tělo bylo nalezeno zazděné ve sklepě jedné z budov americké Yaleské univerzity, ukázaly, že mladou ženu někdo uškrtil. Informuje o tom ve čtvrtek televize CNN.


Mluvčí úřadu soudního lékařství ve státě Connecticut uvedl, že příčinou smrti bylo "traumatické zadušení způsobené stisknutím krku".


Leová zmizela v úterý 8. září, její tělo policie objevila v neděli, v den, kde se měla vdávat za svého přítele, absolventa Kolumbijské univerzity Jonathana Widawského.

GALERIE: Zazděná studentka Yale Annie Le

1
/
4
Zdroj: oficiální zdroj
Zavražděná studentka Annie Le-1 ; Leová zmizela v úterý 8. září, její tělo policie objevila v neděli.

Budova, kde byla nalezena, je součástí lékařské fakulty a nachází se necelý kilometr od hlavního areálu univerzity. Sousedí s výzkumným centrem, kde Leová působila.


Podezřelým zaměstnanec univerzity


Policie již v úterý zadržela čtyřiadvacetiletého zaměstnance univerzity Raymonda Clarka, který se staral o pokusná zvířata. Na základě příkazu k domovní prohlídce policie ještě předtím prohledala jeho byt v Middletownu v Connecticutu.


Clark s vyšetřovateli spolupracoval, poskytl jim vzorek své DNA a byl proto ve středu propuštěn. Policie ho i další možné podezřelé sleduje. "Víme v každou chvíli, kde pan Clark je," řekl policejní mluvčí James Lewis.


Podle Lewise policie již nashromáždila na 250 důkazů. Policie nezveřejnila informace o tom, jaké důkazy byly nalezeny, vyšetřovatelé ale za stropními panely v jiné části budovy našli zakrvavené oblečení.


Policisté, kteří případ vyšetřují od samého počátku jako vraždu, si také prohlédli na 700 hodin videozáznamů a vyslechli více než 150 lidí, některé z nich opakovaně.
 

Motivem vraždy mohla být podle policie žárlivost.

Mediafax TN.cz