Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 7. 2011

Útočník v uniformě afghánské armády zabil vojáka NATO

zraněný český voják
Zdroj: TN.cz
ilustrační foto

Muž oblečený v uniformě afghánské armády v sobotu na jihu Afghánistánu zabil příslušníka mise Severoatlantické aliance. Informuje o tom agentura AFP.

"Osoba oblečená v uniformě Afghánské národní armády obrátila v sobotu na jihu Afghánistánu svou zbraň proti příslušníkům jednotek ISAF, jednoho vojáka zabila," stojí v prohlášení ISAF.
 

Zatím není jasné, zda útočník byl skutečně vojákem.
 

Mluvčí ISAF uvedl, že střelec nebyl okamžitě zneškodněn. Odmítl ale přiblížit, co se s ním stalo. "Incident je předmětem vyšetřování, " dodal.
 

ČTĚTE TAKÉ:

AGENT ZABÍJEL! Afghánský zvěd zastřelil dva vojáky USA
 

V poslední době na západní vojáky stále častěji útočí ozbrojenci převlečení za afghánské vojáky. Zběhlí vojáci a policisté nebo povstalci v převleku za vojáky zastřelili desítky zahraničních vojáků.
 

Jeden z nejkrvavějších útoků se odehrál v dubnu. Afghánský pilot začal střílet ve výcvikovém centru NATO pro letectvo v Kábulu a zabil šest vojáků. K odpovědnosti za útok se přihlásil Taliban. Afghánská vláda a její spojenci ale tvrdí, že útoku předcházela hádka mezi pilotem a zahraničními vojáky.
 

Počet padlých vojáků mise NATO v posledních letech výrazně stoupá. Letos zatím podle statistik na serveru icasualties.org zemřelo 310 koaličních vojáků.

tn.cz / Mediafax