Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

UŽ ANI TO JÍDLO! Texas ZATRHL poslední večeře pro odsouzené k smrti

Texaské úřady zakázaly tradici štědrých posledních večeří pro vězně odsouzené k smrti. Jak informuje server stanice Sky News, stalo se tak krátce poté, co si k smrti odsouzený rasista Lawrence Brewer objednal hostinu, jakou ani nemohl sníst, a nakonec si nevzal ani sousto.

"Je nepřípustné dávat osobě odsouzené k smrti taková privilegia. Je to privilegium, které zločinec také své oběti nedal," řekl texaský senátor John Whitmire.
 

Brewer si před popravou objednal trojitého cheeseburgera, pizzu, mísu okra (proskurník jedlý - zelenina podobná okurce) s kečupem, grilované maso, půlku bochníku chleba, misku arašídového másla, půl litru zmrzliny, dva smažené kuřecí steaky a pivo.
 

ČTĚTE TAKÉ:

BRUTÁLNÍ MUČENÍ! Dívce (18) usekli hlavu a stáhli ji z kůže
 

Dozorci mu jeho přání splnili. Nedonesli mu pouze pivo, jelikož alkoholické nápoje jsou ve věznicích zakázané.
 

Když ale Brewer přišel do své cely, řekl vězeňským hlídačům, že si nic nedá, že prý nemá hlad.
 

Odpůrci trestu smrti nemají proti zrušení tradice žádnou námitku. Podle nich byl stejně tento zvyk praktikován jen proto, aby trest vypadal milosrdněji, než ve skutečnosti je.
 

Od nynějška tak budou dostávat vězni v Texasu k jejich poslední večeři stejné jídlo jako jejich spoluvězni.
 

Čtyřiačtyřicetiletý rasista bílé pleti Brewer byl ve středu popraven za to, že v roce 1998 zavraždil černocha Jamese Byrda.
 

Brutalita vraždy tehdy šokovala celé Spojené státy. Byrd stopl Brewera a dva jeho přátele a požádal je, aby ho přiblížili k jeho domu. Muži Byrda zbili a přivázali ho k zadní části jejich nákladního vozu. Několik kilometrů ho pak táhli po silnici. Jeho bezhlavé tělo pak pohodili před hřbitovem Afroameričanů.

tn.cz / Mediafax