V Afghánistánu zahynul ČESKÝ VOJÁK! Další dva byli zraněni

V afghánské provincii Wardak zemřel v úterý český voják a afghánský tlumočník. Vozidlo, ve kterém jeli spolu s dalšími dvěma osobami, najelo na výbušné zařízení, informoval o tom v úterý tiskový odbor ministerstva obrany.

"K neštěstí došlo v úterý krátce po deváté hodině afghánského času při přesunu v rámci plnění operačního úkolu druhé jednotky výcvikového a poradního týmu u vesnice Salar v afghánské provincii Wardak," informuje ministerstvo obrany.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

PODÍVEJTE SE NA VYJÁDŘENÍ NÁČELNÍKA GENERÁLNÍHO ŠTÁBU ARMÁDY ČESKÉ REPUBLIKY VLASTIMILA PICKA:


 

Ve vozidle značky Iveco jely celkem čtyři osoby. Automobil najel na improvizované výbušné zařízení a na následky exploze utrpěl český voják smrtelné zranění. Další voják a afgánský tlumočník byli zraněni těžce.
 

PODÍVEJTE SE NA VYJÁDŘENÍ MINISTRA OBRANY ALEXANDRA VONDRY:


 

Čtvrtý z posádky utrpěl jen lehčí zranění.
 

"Po prvotním ošetření na místě incidentu byli všichni transportováni na nejbližší vojenskou základnu Carwile, zranění byli následně přepraveni vrtulníkem k dalšímu ošetření na základnu Shank v provincii Lógar," uvádí ministerstvo.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Sebevrah se odpálil u guvernéra! Zabil 2 Němce a policejního velitele
 

Afghánský tlumočník následně na základně Shank svým zraněním podlehl.
 

Těžce zraněný český voják bude po stabilizaci transportován vrtulníkem do vojenské nemocnice v Kábulu, kde se podrobí dalšímu ošetření.
 

Rodiny českých vojáků už byly o situace informované, uvedlo ministerstvo obrany.
 

Podle náčelníka Generálního štábu Armády České republiky Vlastimila Picka bude převoz raněných vojáků a ostatků zemřelého vojáka do Česka zajištěn v nejbližším možném termínu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax