Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

V Afghánistánu havarovalo dopravní letadlo! Nikdo nepřežil

Dopravní letadlo soukromých afrických aerolinek National Air Cargo havarovalo v úterý v horách nedaleko afghánského hlavního města Kábulu. Na palubě bylo osm lidí, z nichž nikdo nehodu nepřežil, informuje agentura Reuters.

"Dopravní letadlo typu C-130 směřovalo z města Bagrám do Kábulu. Zhruba v 17:05 SELČ zmizelo z radarů, když bylo několik kilometrů od kábulského letiště," uvedl ředitel mezinárodního letiště v Kábulu Mohammad Jakúb Rasúlí.

 

 

"Řídící věž zpozorovala oheň v místech, kde se nehoda stala. Na palubě bylo osm lidí," řekl Rasúlí. Podle něj jde o šest filipínských občanů, Inda a Keňana.

 

Afghánští představitelé následně potvrdili, že všichni cestující zemřeli.

 

Havárii potvrdil mluvčí sil NATO s tím, že nejde o letadlo koaličních vojsk, ale o dopravní letoun L-100 Hercules, které je civilní verzí vojenského letadla C-130.

 

Podle mluvčího se letadlo zřítilo v 17:30 SELČ asi 25 až 30 kilometrů od kábulského mezinárodního letiště.

 

V květnu se v Afghánistánu zřítilo v Salanžském průsmyku dopravní letadlo místních aerolinek Pamir Airways. Na jeho palubě bylo 43 lidí. Nikdo z nich nepřežil.

 

Větší letecká nehoda se v Afghánistánu stala naposledy v roce 2005. Ve sněhové bouři se nedaleko Kábulu zřítil Boeing 737 aerolinek Kam Air. Nehoda si vyžádala smrt 104 lidí.

 

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax