V Bratislavě se srazily dva vlaky. Zraněných je až 19 lidí

Mezi Bratislavou hlavní stanice a zastávkou Vinohrady se srazily dva vlaky. Zraněno je 19 lidí, ale záchranáři stále vynášejí z vlaku další šokované lidi.

Při neštěstí byli nejméně dva lidi těžce zraněni. tři mají podle mluvčího bratislavské záchranky Borise Chmela středně těžká zranění, ostatní lidé mají lehká zranění. Do nemocnice byl převezeno  14 lidí. Ostatní ošetřují záchranáři na místě, uvedl to web tvnoviny.sk. Mezi zraněnými je i strojvůdce, který byl zaklíněn v kabině.

 

Vlaky na Slovensku nejezdí na tratích do Žiliny, Nových Zámků a ve směru na Nové Město.

 

 

Kvůli této nehodě jsou problémy i na českých železnicích. "Dva vlaky eurocity 272 a 270 budou zpožděny o více než dvě hodiny," uvedla muvčí Českých drah Kateřina Šubová. Vlaky pojedou odklonem. "Z Brna jsme vypravili náhradní vlak, který pojede načas podle jízdního řádu," upozornila Šubová s tím, že v soupravě jsou zařazeny vozy se sníženou kvalitou a není zařazen vůz první třídy, vůz pro přepravu invalidů a chybí i jídelní vůz. "Vlak EC 175 pojede náhradní trasou a očekává se, že mezi stanicemi Bratislava hl. st. - Nové Zámky - Budapešť nabere zpoždění vyšší než 60 minut," dodala mluvčí.

 

 

Příčiny železničního neštěstí se vyšetřují.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / muf