Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Osudový zlom

Máte rakovinu a čekáte čtyřčata, dozvěděla se šokovaná žena (23)

Mladá maminka měla štěstí v neštěstí. Předčasně přivedla na svět zdravá čtyřčata, díky kterým u ní lékaři odhalili rakovinu. Zhoubné bujení se jim podařilo zastavit.

Ještě nenarozené děti mohou podat pomocnou ruku svým rodičům. Když šla Ashley Adamsová z Colorada s manželem Andym na ultrazvuk, přišel první šok.
 

"Doktor nám řekl: Hej lidi, máte čtyřčata! Myslím, že s Andym to málem švihlo,“ vypráví Ashley Adams.
 

Druhý šok nastal při následných vyšetřeních. Lékaři zjistili, že nastávající teprve třiadvacetiletá maminka má rakovinu. "Šlo o rakovinu štítné žlázy, která pronikla do lymfatických uzlin,“ vypověděl ošetřující lékař.
 

Celá rodina včetně samotné Ashley byla vyděšená. Okamžitá operace nádorů ale nebyla v tomto případě možná. Náročnou sedmihodinovou operaci by čtyřčata nemusela přežít.
 

"Volal jsem svému kamarádovi a plakal jsem,“ sdělil tatínek čtyřčat Andy Adams.
 


Čtyřčata, tři holčičky a chlapeček, nakonec přišla na svět s dvouměsíčním předstihem a jsou v pořádku. O pár týdnů později se do rukou lékařů svěřila Ashley a zatím to vypadá, že operace byla úspěšná. Chemoterapii ale šťastná máma odložila, aby mohla kojit své děti. Právě jim vděčí za to, že žije.
 

"Kdybychom nepočali naše děti, nepřišli bychom do nemocnice a já bych se včas nedozvěděla, že mám rakovinu,“ dodává maminka dětí Ashley.
 

Čtyřčata zatím zůstávají v péči lékařů. Už na konci listopadu by ale měla být celá rodina pohromadě.
 

fim TV Nova