Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

pytláci udeřili

Pytláci zabili největšího slona! Nezastavilo je ani to, že skoro neměl kly

Zdroj: TV Nova
Témata:

Keňa přišla o svého největšího slona. A případ je o to smutnější, že pytláci šestitunového samce skolili přesto, že mu velkou část klů už dříve preventivně odřízli správci národního parku.

Šestitunový samec vládl velkému stádu. Vědci mu přidělali obojek, díky kterému ho mohli snadno sledovat pomocí satelitů GPS.

 

"Miloval pohyb. Byl to opravdový průzkumník. Vědci a zaměstnanci parku díky němu věděli, kam se hýbe celé stádo," řekl Michael Sanjayan, správce keňského národního parku, "Byl doma v parku, nikoho neohrožoval," dodal.

 

 

Kly ale z 46tiletého slona udělaly terč pro pytláky. Ti se ho pokusili zabít osmkrát, ale kulka nikdy neprošla jeho silnou kůží. Po posledním pokusu se ochranáři rozhodli, že mu kly kvůli pytlákům raději uříznou.

 

Část drahocenné slonoviny museli samci nechat. Ale i pahýly dokázaly přilákat pozornost pytláků. Ochranáři se vyděsili, když se signál ze sloního obojku přestal hýbat. Hned vyrazili, ale slona našli už mrtvého. Přímo uprostřed střeženého parku.

 

Akce - Údolí slonů
VIDEO: Podívejte se, jak nevěstu v Thajsku málem sežral slon!

 

Černý trh se slonovinou bují i přes celosvětový zákaz hlavně v Asii. Cena dosahuje 3000 korun za kilogram. Pytláctví v Africe dosahuje v současnosti největší nárůst od 80. let minulého století.

 

TN.cz