V Kongu explodovala cisterna, přes 220 mrtvých

V Demokratické republice Kongo vybuchla cisterna naložená pohonnými hmotami. Podle úřadů zabil výbuch nejméně 220 lidí.

Cisterna naložená pohonnými hmotami explodovala v konžské vesnici Sange na východě země.

 

Agentura Reuters uvedla, že při neštěstí zemřelo nejméně 221 lidí. Dalších 214 bylo zraněno. "Stala se dopravní nehoda, při níž se převrhla cisterna, a do všech stran začalo vytékat palivo. Více než 200 lidí zemřelo a stovka utrpěla zranění - většinou vážné popáleniny," uvedl guvernér provincie Marcellin Cisambo.

 

Cisterna  z Tanzánie vybuchla v pátek večer poblíž vesnice Sange v provincii Jižní Kivu na východě země. Unikající palivo přilákalo místní obyvatele, kteří si ho chtěli odnést domů. Jeden z příchozích kouřil a palivo se vznítilo, což vedlo k výbuchu, uvedl ministr informací Mende Omalanga. Mezi shromážděnými bylo mnoho dětí. Podle Desiré Kamy z konžského Červeného kříže je mezi mrtvými 61 dětí a 36 žen.

 

Nejvíce obětí zemřelo v baru nedaleko místa nehody, kde sledovali utkání mistrovství světa ve fotbale mezi Nizozemskem a Brazílií.

 
Podle prvních zpráv bylo mezi mrtvými i pět příslušníků mírových jednotek OSN, kteří se pokoušeli zajistit, aby se na nebezpečné místo nikdo nepřibližoval. Spojené národy ale tuto zprávu následně vyvrátily - nikdo z mírových sborů na místě nezahynul.

 

"Nikdo z modrých přileb není mrtvý," řekl mluvčí Olamide Adedeji.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Na Vsetínsku havarovala cisterna s naftou, na místě zasahují hasiči

 

Po explozi začala ihned hořet.

 

Příčinou nehody byla zřejmě příliš vysoká rychlost.

muf tn.cz / Mediafax