"EL BRAD PITT" ZATČEN! Obávaný drogový magnát má utrum

Mexická federální policie ve čtvrtek oznámila zatčení drogového bosse Marca Guzmána, který stál v čele ozbrojeného křídla vlivného drogového kartelu Juárez. Píše to agentura Reuters.

Guzmán byl zadržen ve městě Chihuahua spolu se dvěma dalšími členy gangu. Policie ho viní z podílu na vraždách, únosech a útocích na strážce zákona. Na jeho hlavu byla vypsána odměna 500 tisíc pesos (7,1 milionu korun).

Až dosud stál v čele skupiny La Linea, která plní funkci ozbrojeného křídla kartelu Juárez. Organizace má základnu ve městě Ciudad Juárez ležícím na hranicích se Spojenými státy. Toto město se nachází na jedné z hlavních drogových tras do USA a je považováno za nejnebezpečnější v celém Mexiku.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
TOHLE MONSTRUM mělo pašovat DROGY DO USA!


Čtyřiatřicetiletému Guzmánovi se v kriminálních kruzích přezdívá "El Brad Pitt" nebo "El Dos" (Dvojka). "Přezdívku mu dali jeho kolegové. Předpokládám, že si mysleli, že vypadá jako Brad Pitt," sdělila mluvčí federální policie.

Na fotografiích zveřejněných policií má Guzmán černé vlasy, tmavé oči a "kozí bradku". Slavnému herci se patrně podobá i díky tvaru svého nosu.

Členové mexických drogových gangů užívají přezdívky pravidelně a s oblibou. Známé jsou poměrně normálně znějící "El Gordo" (Tlusťoch) či "El Piolin" (Ptáček), ale i dost bizarní, například "El Winnie Pooh" (Medvídek Pů).

Mediafax