neštěstí v kanadě

V nákupním středisku se zřítila střecha, dva lidé jsou pod troskami

Dva lidé zůstali uvěznění pod troskami střechy nákupního střediska, která se zřítila v kanadském Ontariu. Policie se obává, že jeden z nich je mrtvý, informuje v pondělí agentura AFP.

"Získali jsme vizuální informace zachycující ruku a nohu. Na jejich základě se domníváme, že si nehoda vyžádala jednu oběť," řekl vyšetřovatel místní policie Percy Jollymore. "Nemůžeme potvrdit její identitu ani žádné další údaje," dodal.
 

"Někteří členové záchranného týmu dnes ráno slyšeli klepání. Okamžitě si vyžádali ticho a ťukání pokračovalo. To znamená, že pod troskami stále někdo je," prohlásil mluvčí záchranné služby Bill Needles.
 

Na místě zasahuje tým specialistů s vycvičenými psy. Podle odhadů může trvat dalších dvanáct hodin, než se záchranáři k zasypaným lidem dostanou. Nejprve musí zajistit navršený beton a kov před dalším pohybem.
 

Policie sestavila seznam lidí, kteří se v době nehody mohli v obchodním domě pohybovat. O devíti z nich nemá žádné informace.
 

[IMAGEBOX_983083]Svatebčané zranění při zřícení hradní lávky odškodné nedostanou. Viník prý není

[IMAGEBOX_983083]


Lékaři dosud ošetřili 22 osob, většina z nich utrpěla pouze povrchová zranění.
 

Strop nákupního střediska se ve dvanáctitisícovém městě Elliot Lake v provincii Ontario propadl v sobotu po druhé hodině odpoledne. Zhroucená část střechy sloužila jako parkoviště. Podle stanice CBC News mohla při kolapsu některá auta spadnout dovnitř. Při nehodě došlo rovněž k úniku plynu.
 

V dvoupatrovém nákupním středisku z osmdesátých let byla prodejna potravin, restaurace, hotel a zhruba 30 obchodů. Celý komplex měl rozlohu 18 580 metrů čtverečních. Během posledních měsíců personál nahlásil několik případů prosakování vody.
 

Televizní stanice CTV cituje majitelku jednoho z obchodů, podle níž bylo jen otázkou času, kdy se střecha propadne. "Neustále jsme měli potíže z průsakem vody ze střechy. Každý den. Neustále se to opravovalo," prohlásila.

 

fim tn.cz / Mediafax