Masakr v německém Lörrachu: žena střílela v bytě i v nemocnici

V Alžbětině nemocnici a okolí v jihoněmeckém Lörrachu střílela zatím neznámá žena. Celý incident si vyžádal čtyři oběti, včetně střelkyně samotné.

V blízkosti kliniky vypukl podle místních obyvatel požár bytu. Vyběhla z něj žena a začala střílet. V domě byla nalezena dvě těla, která patří muži a čtyřleté dívce. Oba byli zastřeleni, řekl policejní mluvčí. Podle něj byli s vraždící ženou v příbuzenském vztahu.

 

Deník Bild.de napsal, že další tři lidi žena při své šílené palbě kolem, těžce zranila.

 

"Vše se seběhlo tak rychle, nejdříve jsem slyšela výbuch, pak výstřely. A to vše u nás v Lörrachu," řekla pro rádio Black Beat obyvatelka města.

 

Podle ARD se několik obyvatel tohoto domu přiotrávilo kouřem.

 

Žena byla v amoku a podle policie kolem sebe bezhlavě střílela ve snaze zabít co nejvíc lidí, běžela do nedaleké nemocnice.

 

Střelkyně na klinice zabila jednoho ošetřovatele. Několik dalších lidí je zraněno, včetně policisty, který byl postřelen do kolene. Ten je v nemocnici a už není v ohrožení života. Nepodílel se ale na zásahu, v nemocnici byl soukromě.

 

Policejní mluvčí potvrdil, že ženu zastřelili strážníci poté, co na ně zaútočila automatickou pistolí.

 

Okolí nemocnice je zcela uzavřené. Na místě se podle místních svědků pohybuje mnoho policistů a zdravotníků. 

 

Arcibiskup Robert Zollitsch vyjádřil obětem i pozůstalým úctu: "Modlíme se za oběti. Myslíme na zemřelé, zraněné, pozůstalé rodiny a na policisty a záchranáře."

 

Katolická nemocnice v německém Lörrachu nabízí kromě jiného centrum pro léčbu dětí a mládeže, gynekologické centrum a porodní poradenství, dále také kojenecké centrum a jednotku intenzivní péče pro děti. Od března zde je také psychologické poradenství pro děti a mládež.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mra, muf s využitím agentur TN.cz