Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

V Pákistánu zastřelili ministra pro náboženské menšiny

Při útoku ozbrojenců na předměstí Islámábádu zahynul ve středu pákistánský ministr pro náboženské menšiny Šábaz Bátí. Informuje o tom agentura Reuters.

Policie si prozatím není jistá, zda byl Bátí terčem útoku. Server stanice BBC uvedl, že šlo o atentát na Bátího. Vrahové prý na jeho automobil vypálili dávky ze samopalů. "První informace hovoří o tom, že na něj zaútočili tři muži. Pravděpodobně použili kalašnikovy," řekl agentuře Reuters islámábádský policejní velitel Vádžíd Durání.
 

Bátí byl jediným křesťanem ve vládě premiéra Júsufa Rázy Gíláního. Zasazoval se o změny ve sporném zákonu o rouhání. Podle zákona může být k trestu smrti odsouzen každý, kdo slovně pošpiní islám nebo proroka Mohameda. Aktivisté prohlašují, že nepřesné znění zákona často vede k jeho zneužívání.
 

Kvůli zákonu dostala loni křesťanská matka pěti dětí trest smrti za údajné rouhání při práci na poli. Islamističtí radikálové Bátímu v únoru kvůli jeho snahám o změnu zákona o rouhání vyhrožovali smrtí. Bátí tehdy pro BBC řekl, že se nenechá zastrašit.
 

Mediafax