Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.11. 2014 13:08
anketa Nevhodná pohádka

Zavrhli Medvídka Pú: Je polonahý a kazí děti! Co si o tom myslíte?

Medvídek Pú
Zdroj: reprofoto youtube.com
Medvídek Pú

Medvídek Pú nesmí být součástí loga pro dětské hřiště. Rozhodli o tom radní v malém městě v Polsku. Podle jednoho z nich je medvídek nedostatečně oblečený a ohrožuje tak mravní výchovu dětí.

Radní v polském městě Tuszyn vybírali maskota pro nové dětské hřiště a jedním z návrhů byl i Medvídek Pú. To ale rozpoutalo vášnivou diskuzi o tom, jestli je postavička po takový účel vhodná.

 

Anketa

Ohrožuje Medvídek Pú výchovu mládeže?

Hlasovalo 1015 lidí.


Radní Ryszard Cichy argumentoval tím, že medvídek je polonahý a tím pádem je pro děti naprosto nevhodný. Následně navrhnul, že by mohli použít fiktivního polského medvěda, který by byl stejný jako Pú, ale na rozdíl od něj by byl oblečený od hlavy až po paty.

 


Záznam z jednání se dostal i do místních médií a vyústil až v debatu o sexualitě kreslené postavičky. V reakci na výroky radních se začaly ozývat názory, že Pú nenosí kalhoty, protože nemá pohlaví a je tudíž hermafrodit.


Jiní radní se zase opřeli do samotného autora pohádky Alana A. Milneho. Podle nich „uřízl“ postavičce varlata, protože měl problém se svou vlastní identitou.

mom TN.cz
Reklama