NÁROD V SLZÁCH! Hokejisté zahynuli v troskách letadla...

Letoun JAK-42 ve středu havaroval během startu v ruském městě Jaroslavli. Při havárii zahynulo 43 lidí, informuje agentura Interfax. Při leteckém neštěstí zahynuli i čeští hokejisté Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček.

Informaci přinesl web Russia Today. Trojice českých mistrů světa zahynula společně se svýmo spoluhráči z klubu Lokomotiv Jaroslavl. Mezi oběťmi je i Slovák Pavol Demitra.

 

Takhle se lidé loučí s hokejisty:

 

 

Podívejte se jak se loučí fanoušci se "slovenským Gretzkym" Demitrou:

 

 

PODÍVEJTE SE:

PRVNÍ FOTKY a VIDEA! PODÍVEJTE SE NA MÍSTO NEŠTĚSTÍ

 

Medailonky hokejistů najdete v samostatném článku

 

PODÍVEJTE SE:

 

 


PODÍVEJTE SE:

Televize Russia Today informuje o neštěstí

 

Už nyní je bohužel jisté, že zemřeli všichni tři čeští hráči Jaroslavle, tedy útočníci Jan Marek s Josefem Vašíčkem a obránce Karel Rachůnek. Každý z nich byl světovým šampionem. "Už to mám potvrzené přímu z klubu. Je to hrozné neštěstí," potvrdil tragédii Vladimír Vůjtek mladší, který byl agentem Josefa Vašíčka. Naposledy s ním mluvil v úterý večer.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Šéf KHL Medvěděv: Je to obrovská tragédie, uděláme vše pro obnovu hokeje v Jaroslavli!

 

Soupisku týmu KHL Lokomotiv Jaroslavl pro sezonu 2011-12 najdete TADY

 

ČTĚTE TAKÉ:

Mluvčí: Na palubě byl celý tým, všichni Češi zemřeli!

 

PODÍVEJTE SE:

Vyrovnávací gól Karla Rachůnka v zápase Česko Švédsko 7 sekund před koncem zápasu


 

Letadlo Jak-42, které letělo z Jaroslavle do Minsku, se dvě hodiny po poledni SELČ po startu zřítilo. Jeden ze svědků havárie vypověděl, že letoun nedokázal nabrat výšku, ve vzduchu narazil do stožáru a rozlomil se. Podle tohoto svědka se letoun od země odlepil už nakloněný.

 


PODÍVEJTE SE:

Hokejová paráda Josefa Vašíčka

 

Na palubě bylo 45 lidí, z toho 37 pasažérů. Dva lidé havárii přežili - jeden člen posádky a hokejista Alexandr Galimov. Byli převezeni do nemocnice v Jaroslavli. "Alexandr Galimov utrpěl popáleniny na 90 procentech povrchu těla. Už má za sebou jednu operaci, bude potřebovat další. Má poškozenou ledvinu a jednu plíci. Jeho stav je kritický. Lékaři ho připojili na umělou plicní ventilaci.

 

 

Palubní inženýr Sizov utrpěl popáleniny na 15 procentech těla a zlomeninu v bederní oblasti," řekl deníku Komsomolskaja pravda primář nemocnice v Jaroslavli Alexandr Degťjarjov.
 

KOMPLETNÍ SEZNAM POSÁDKY A PASAŽERŮ LETADLA

 


 

Podívejte se na reportáž TV Nova

 

"Části těl obětí záchranáři vytahují z řeky Volhy, kam dopadl trup letadla," řekl agentuře RIA Novosti policejní zdroj.

 

ČTĚTE TAKÉ:

SVĚDECTVÍ DISPEČERA! Pilot zvedal letadlo až z pole!

 

Na místě pracuje 30 potápěčů. Budou pracovat i za tmy. Agentura RIA-Novosti píše, záchranáři na místě tragédie dosud našli 35 těl. "Potápěči na dně Volhy našli těla dalších tří lidí, celkem vyzvedli nad hladinu 35 mrtvých," sdělil mluvčí regionálního ministerstva pro mimořádné události.

 

K místu neštěstí se staví silnice, po které se budou trosky letadla odvážet.


PODÍVEJTE SE:

Jak na ledě válel Jan Marek

 

Kromě Čechů hrálo v týmu ještě několik cizinců, mimo jiné Slovák Pavol Demitra. Trenér je Kanaďan.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Marek měsíc před tragédií: Prožívám nejšťastnější chvíle v životě

 

Lokomotiv měl hrát ve čtvrtek utkání Kontinentální hokejové ligy (KHL) s Dynamem Minsk.

 

Utkání KHL mezi Mytšči a Ufou bylo kvůli tragédii přerušeno.

 

PODÍVEJTE SE:

PŘÍMÝ PŘENOS KHL: Zápas PŘERUŠEN KVŮLI TRAGÉDII V JAROSLAVLI

 

 

Vladimír Vůjtek starší byl  vůbec první mimoruský kouč získal v letech 2002 a 2003 s týmem mistrovský titul. A v loňské sezoně od listopadu do dubna tým vedl znovu. Ke všem hráčům a funkcionářům tak má velmi blízký vztah a při telefonátu zatlačoval slzy.

 

"Nezlobte se, ale teď opravdu nemůžu mluvit," říkal krátce poté, co se o tragédii dozvěděl Vladimír Vůjtek starší, který s Lokomotivem Jaroslavl slavil největší úspěchy své trenérské kariéry.

 

ČTĚTE TAKÉ:

JE TO STRAŠNÁ TRAGÉDIE, shodují se hokejoví experti

 

Hokejový klub Lokomotiv Jaroslavl byl založen v roce 1949. V letech 1997, 2002 a 2003 vyhrál ruský šampionát. V kontinentální hokejové lize hraje v divizi Tarasov.

 

V minulé sezoně se dostal až do finále divize. Od roku 2000 hrálo v tomto týmu celkem osm českých hokejistů: Jan Peterek, Radim Tesařík, Karel Rachůnek, Josef Vašíček, Zbyněk Irgl, Radek Bonk, Jan Marek.

 

Premiér Vladimir Putin nařídil ministru dopravy Igoru Levitinovi, aby letěl na místo tragédie. Na místo míří také ruský prezident Dmitrij Medveděv, který se v Jaroslavli účastní ekonomického fóra. Prezident kondoloval příbuzným obětí. "Je to strašná tragédie,“ řekl o havárii Medveděv krátce poté, co fórum zahájil.

 

 

Hokejový klub Lokomotiv Jaroslavl byl založen v roce 1949. V letech 1997, 2002 a 2003 vyhrál ruský šampionát. V kontinentální hokejové lize hraje v divizi Tarasov.

 

Město Jaroslavl, správní centrum stejnojmenné oblasti, leží 200 kilometrů severně od Moskvy na soutoku Volhy a Kotorosl.

 

Jakovlev Jak-42 je sovětský třímotorový proudový letoun z poloviny 70. let s kapacitou 120 pasažérů. V letech 1994 až 1996 si letouny Jak-42 pronajímala česká společnost Škoda Air pro charterové lety z Brna.

 

Letecká společnost měla před dvěmi lety zákaz létání

 

Letecká společnost, jíž havarovaný letoun patřil, měla už v roce 2009 zákaz létání.


PSALI JSME:

HOKEJISTÉ NEMUSELI ZEMŘÍT! Letecká společnost MĚLA UŽ DŘÍVE ZÁKAZ LÉTÁNÍ!

 

Zákaz létání pro Yak Services vydaly samy ruské úřady 24. července 2009 kvůli vážným bezpečnostním problémům, které se týkaly přímo letů společnosti. V říjnu stejného roku pak ruské úřady zákaz zrušily poté, co aerolinky zavedly nápravná opatření.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

muf tn.cz / Mediafax