V USA museli odložit popravu. Kati nemohli najít žílu pro smrtící injekci

Popravčí ve vězení v Lucasvillu v americkém Ohiu museli o týden odložit popravu násilníka a vraha Romella Brooma. Kati nemohli najít žílu vhodnou pro vpich smrtící injekce.

Podle zákonů státu Ohio musí být poprava vykonána smrtící injekcí. "Náš tým se několikrát pokusil získat přístupový bod, nicméně tyto body nešlo využít," řekla mluvčí vezení Julie Walburnová.


Dodala, že vězeň celou dobu plně spolupracoval. Marné pokusy trvaly bezmála dvě hodiny. Při předchozí lékařské prohlídce prý ale žíly vypadaly jako "použitelné".


Podle ní se nyní bude vedení věznice radit s "několika lidmi", jakým způsobem provést Brooomovu popravu.


Třiapadesátiletý Broom má být popraven za znásilnění a vraždu čtrnáctileté dívky z Clevelandu. Zločin spáchal v roce 1984.


Tato nepovedená poprava není prvním problémem, který se při popravě odsouzeného zločince v Ohiu objevil. V květnu 2006 si na popravčím křesle sedl odsouzenec Joseph Clark, aby popravčím řekl, že droga, kterou mu dali, aby ho omámila, nezabírá.


Státní úřady po tomto incidentu nařídily přidat do popravčího protokolu další krok, v němž se po podání omamné drogy dozorce pokusí uspaného vězně probrat. Teprve poté je mu možné vpíchnout injekci s jedem.

tn.cz / Mediafax