Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

V ústí řeky Mississippi našli tisíce uhynulých ryb a ropu

Mrtvé ryby
Zdroj: oficiální zdroj
Úhyr ryb mohla způsobit ropná skvrna nebo nedostatek kyslíku . ilustrační foto.

Úřady amerického státu Mississippi zkoumají, zda za úhyn tisíců ryb v ústí řeky Mississippi může ropná skvrna v Mexickém zálivu. Informuje o tom v úterý server France24.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Mrtvé ryby objevili místní v neděli na hladině řeky a v zařízeních na zachytávání ropy uniklé z poškozeného vrtu Macondo společnosti BP. "Podle našich odhadů jich byly tisíce a tím myslím pět až 15 tisíc uhynulých ryb," uvedl Craig Traffaro z obce St. Bernard.

 

Mezi uhynulými zvířaty byli také krabi, rejnoci, úhoři, siveni američtí a lososi.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Těžaři z BP obnovili uzavírání vrtu v Mexickém zálivu

BP už na likvidaci škod vynaložila přes 6 miliard dolarů

 

Podle Taffara byla ve vodě v místě úhynu objevena ropa a organizace na ochranu životního prostředí a rybářská sdružení nyní vodu testují. "Nechceme urychleně vynášet žádné závěry, protože u hráze na Bayou La Loutre občas dochází k nějakým problémům s kyslíkem," dodal Taffaro.

 

K potopení plošiny britské ropné společnosti BP v Mexickém zálivu došlo 20. dubna. Do moře se podle odhadů dostalo až 4,9 milionu barelů (800 milionů litrů) ropy, která zasáhla pobřeží všech pěti států USA kolem Mexického zálivu – Louisiany, Alabamy, Mississippi, Floridy a Texasu.

 

BP se podařilo vrt utěsnit a práce na jeho kompletním uzavření stále pokračují. Společnost také slíbila, že zaplatí 20 miliard dolarů (388 miliard korun) na odstranění následků katastrofy.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax