Ve Velké Británii se zřítila stíhačka, dva vojáci zemřeli

Stíhačka Tornado F3
Zdroj: Oficiální zdroj
Tornado F3

Při cvičném letu stíhačky zemřeli dva vojáci. Stíhačka pravděpodobně letěla v příliš malé výšce.

Dva příslušníci britského vojenského letectva zemřeli ve čtvrtek při havárii stíhačky Tornado F3. Stíhačka havarovala při cvičném letu nad Skotskem.
 

Armáda již informovala příbuzné obou letců, které požádala, aby v nejbližších 24 hodinách nezveřejňovali detaily incidentu.
 

Nehoda se stala  poblíž turistické vyhlídky Rest And Be Thankful poblíž vesnice Arrochar v oblasti Argyll na západě Skotska. Média nemají informace o žádných civilních obětech.
 

Vyšetřovatelé se pokouší stanovit příčinu letecké katastrofy. Očití svědci vypověděli, že stíhačka letěla v příliš malé výšce. Počasí v době nehody bylo v oblasti Argyll oblačné.
 

"Cvičné lety stíhaček tu vídáme docela často, ale dnes to vypadalo, že letí o hodně níž, než normálně,“ popsal incident britskému deníku místní šedesátiletý dělník Andy Graham. "Viděli jsme, jak letí podél jezera přes údolí směrem k Rest and Be Thankful,“ dodal.
 

Nadzvukové víceúčelové stíhačky Tornado F3 jsou součástí výzbroje britského Královského letectva (RAF) od osmdesátých let. Letoun ovládají dva muži, pilot na předním sedadle stíhačku naviguje, zatímco druhý voják kontroluje její radar a má na starosti obranné a útočné systémy.

muf tn.cz / Mediafax