Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

herní konzole

Útok hackerů na PlayStation a Xbox řeší FBI! POZOR, ukradli tisíce hesel

Hacker - ilustrační foto
Zdroj: isifa.com

Internetové služby pro herní konzole PlayStation od japonského výrobce elektroniky Sony a konzole Xbox od konkurenčního Microsoftu měly ve čtvrtek technické problémy. K odpovědnosti se přihlásila hackerská skupina Lizard Squad, firmy to ale nepotvrdily. Japonská společnost Sony pracovala v sobotu třetí den na plném obnovení síťového systému pro herní konzoly PlayStation (PSN), který o Vánocích napadli hackeři.

Obě firmy očekávaly, že jejich služby budou plně vytížené kvůli lidem, kteří dostali Xbox nebo PlayStation k Vánocům a hned je chtěli vyzkoušet. Problémy mohlo zhoršit i rozhodnutí společnosti Sony umožnit zákazníkům stáhnout si přes Xbox Video a jiné internetové kanály kontroverzní americkou komedii The Interview.

 

Útok začal vyšetřovat americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI). "O případu PlayStation od Sony víme a vyšetřujeme jej," sdělila agentuře Reuters mluvčí FBI Jenny Shearerová. Další podrobnosti nesdělila.

 

Internetový obchod PlayStation Store v noci na sobotu na Twitteru oznámil, že někteří uživatelé měli problémy přihlásit se do jeho sítě. Věc nyní řeší počítačoví odborníci.

 

Někteří hráči už na blogu vyjádřili nelibost nad výpadkem. "Tři dny bez PSN. To je absurdní," napsal jeden z nich. Jensenová na stížnosti odpověděla, že inženýři firmy "pracují na co nejrychlejším obnovení služby". Později sdělila, že někteří zákazníci již mají přístup obnoven, odmítla ale uvést, kolika z 56 milionů uživatelů PSN se útok dotkl.

 

Americký Microsoft na internetové stránce pro Xbox uvedl, že má informace o problémech některých uživatelů při přihlašování. Zaznamenané problémy se týkají především služby Xbox Live Core. Drtivé množství jiných aplikací běží bez problémů, tvrdí příslušný web.

 

 

K odpovědnosti se přihlásila hackerská skupiny s názvem Lizard Squad, která podle zpravodajského serveru BBC tvrdí, že potíže v obou případech způsobila. Microsoft a Sony se k tomuto tvrzení nevyjádřily.

 

On-line obchod PlayStation Store už letos v prosinci problémy s přístupem měl. Terčem hackerského útoku se nedávno staly také počítačové systémy filmového studia Sony Pictures Entertainment, po kterých byly na internetu zveřejněny soukromé údaje.

 

Podle posledních informací měli hackeři ukrást soukromé údaje třinácti tisíc uživatelů, mimo jiné mělo jít o hesla a informace ke kreditním kartám. Jak píše DailyMail, únik citlivých údajů se netýká jen uživatelů herní konzole PlayStation a Xbox, ale i internetového obchodu Amazon.

 

ČTĚTE TAKÉ:

101 okradených hvězd: Podívejte se na skandální nahé snímky!

Další herečka obětí hackera: Unikly fotky, jak si to rozdává s přítelem ve sprše!

ČTK TN.cz