VAROVÁNÍ: Češi, nevycházejte v Bangkoku ven. Platí zákaz

České velvyslanectví v Thajsku na své webové stránce ve středu vyzývá Čechy, kteří pobývají v Bangkoku, aby nevycházeli ven.

"Velvyslanec varuje všechny české občany nacházející se kdekoliv v Bangkoku, aby vzhledem k zahájení vojenských operací nevycházeli až do odvolání ze svých domovů (zvláště ve středu 19.5. a v noci),“ píše se na portálu české diplomatické mise v Thajsku.

 

České velvyslanectví uzavřeno, Češi se mají obracet na maďarské

 

České velvyslanectví, které se nachází v oblasti vojenských operací, uzavřelo své brány. Češi, kteří se ocitli v Thajsku v nouzi, se mají od čtvrtka do odvolání obracet na velvyslanectví Maďarska. To sídlí na adrese 20th Fl., Oak Tower, President Park Condominium, 95 Sukhumvit Soi 24. Prakanong Bangkok Thailand 10110 - telefon 0066/026611155.

 

 

Thajská armáda ve středu zaútočila na postavení stoupenců opozice, kteří před dvěma měsíci obsadili bangkocké obchodní centrum. Odmítali jej opustit, dokud neodstoupí premiér Absichit Vedžadžíva.

 

Krátce nato vyzvali vůdci vzbouřenců ke kapitulaci a armáda oznámila, že má situaci v centru pod kontrolou. Z místa se však stále ozývá střelba a nad centrem Bangkoku visí hustý černý dým.

 

 

PSALI JSME:

Thajští vojáci rozprášili dav. Hoří burza, novinář zemřel

 

Od března, kdy opozice zahájila demonstrace, zahynulo ve střetech vzbouřenců s vojáky a policisty nejméně 65 lidí.

tn.cz / Mediafax