Vězněný expremiér se NEUDRŽÍ na tureckém záchodě! Proto jde do ŽENSKÉ ČÁSTI!

Bývalého chorvatského premiéra Ivo Sanadera, obviněného z korupce a zneužití svého postavení, převedli kvůli potížím s používáním toalety z mužské do ženské části záhřebské věznice Remetinec. Informuje o tom ve středu portál Balkan Insight.

Deník Jutarnji list napsal, že Sanader má zraněnou nohu. Cely pro muže jsou však vybaveny jen tureckými záchody a expremiér má problém vydržet v podřepu.

Cely v ženské části věznice sice o mnoho více luxusu neskýtají, avšak jsou na nich alespoň běžné záchodové mísy.

Za normálních okolností putují na ženské oddělení vězni pouze v případě, že jim v mužském sektoru hrozí nebezpečí. Vězeňská správa však ujistila, že Sanaderovo přeložení souvisí se zdravotními problémy.

ČTĚTE TAKÉ:
Pěstní souboj a vězení - kvůli snědenému sendviči!


Ivo Sanader byl chorvatským premiérem od roku 2004. Z funkce odstoupil v červenci 2009. V lednu následujícího roku se pokusil svrhnout svou nástupkyni a stranickou kolegyni Jadranku Kosorovou, ale neuspěl. V prosinci byl kvůli tomu vyloučen ze strany.

Expremiéra týž měsíc zatkli rakouští policisté na dálnici - den poté, co na něj chorvatská justice vydala mezinárodní zatykač. Ještě před tím ho parlament zbavil poslanecké imunity. Rakousko ho vydalo Chorvatům v červenci.

Chorvatský prokurátor Sanadera obvinil, že během svého premiérství v letech 2003 až 2009 vytvářel tajné fondy k financování své konzervativní strany HZD. Do nich přesunoval peníze z úplatků.

tn.cz / Mediafax