Vězni uprchli v uneseném vrtulníku

Tři vězni uprchli ve čtvrtek uneseným vrtulníkem z věznice v belgických Bruggách. Je mezi nimi i jeden mimořádně nebezpečný trestanec.

Mezi třemi uprchlíky je Ashraf Sekkaki, který má na kontě deset bankovních loupeží, řadu násilných útoků a únos s cílem získat výkupné.


Muž odsouzený za celkem 16 trestných činů byl za mřížemi už deset let s krátkou přestávkou v roce 2003, kdy byl pět měsíců na útěku.


Sekkaki a další dva vězni unikli poté, co na nádvoří věznice přistál vrtulník, který i s pilotem unesli dva komplicové trestanců. Blesková akce se obešla bez obětí.


Podle mluvčího belgického ministerstva spravedlnosti byl vrtulník později nalezen u belgického Aalteru. Trestanci tam vyloupili pokladnu jedné čerpací stanice a ukradli černý mercedes. Později "vyměnili" auto a vydali se pravděpodobně k pobřeží.


Zatím není jasné, co se stalo s pilotem vrtulníku. Podle původních informace agentury Belga se ve čtvrtek společně na svobodu dostali čtyři vězni, později se však zjistilo, že uprchlíci jsou jen tři.


Belgická média také uvádí, že ačkoli vrtulník i s pilotem unesli dva muži, do vězení letěl jen jeden z nich. Druhý zřejmě opustil palubu vrtulníku, aby se tam vešli všichni "uprchlíci".

tn.cz / Mediafax