Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.10. 2009 08:46

VIDEO: Bůh zachránil ženě život, lupič ji dojatě objal

Zdroj: Snídaně s Novou

Zloděj s pistolí přepadl úvěrovou společnost, pak se ale s úřednicí v kanceláři objal. Nakonec jí ukradl mobil a 20 dolarů.

V americkém státě Indiana policie řeší kuriózní případ. Muž s kapucí na hlavě vešel s pistolí do pobočky americké úvěrové společnosti s jasným úmyslem ji vykrást. Byla v ní jen jediná úřednice Angela Montezová. To muž věděl, protože v pobočce byl o chvíli dřív požádat o hypotéku a odešel si jen pro doklady.

 

Videozáznam pobočky ukazuje, jak lupič přeskočí pult a nechává si otevřít kasu. Pak ale přichází to nečekané. Montezová se dá s mužem do řeči, mluví o Bohu a zloděje objímá.

 

"Rozplakala jsem se, začala jsem se modlit a řekla jsem mu, 'Nedělejte to', byl příliš mladý, aby si zničil život," popsala Montezová. Podle policie byl pachatelem zřejmě třiadvacetiletý Gregory Smith.

 

Zloděje to dojalo. Klekl si na kolena a ženě se vehementně omlouval. Slibíl, že jí neublíží, že krást nechce, ale že ho k tomu donutila jeho životní situace.

 

"Jsem detektivem tři roky a o ničem takovém jsem ještě nikdy neslyšel," komentuje případ nevěřícně vyšetřovatel Kevin Wethington.

 

Muž dokonce vytáhl náboj z pistole a položil ho na zem před úřednici - na důkaz, že ji nezastřelí. Pak ji přiměl, aby odešla na záchod. Vzal jí mobil a v přepočtu necelých 400 korun, zbytek peněz nechal na místě. Pak utekl.

tn.cz / Snídaně s Novou